PORAŻKA Z VICTORIĄ

Po zaciętym spotkaniu MLKS Woźniki musiał uznać wyższość drużyny  z Częstochowy. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście. Sporo kontrowersji było przy pierwszej bramce. Na wysokości pola karnego rzut z autu mieli wykonywać gospodarze, natomiast do piłki dopadł zawodnik Victorii szybko wznawiając grę co doprowadziło do sytuacji 2/1 i skończyło się zdobyciem bramki przez Niedbałę. Szansę na wyrównanie miał Gatys, ale z niezłej pozycji uderzał po długim rogu i minimalnie chybił. W drugiej połowie MLKS zaczął grać bardziej ofensywnie, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 51 minucie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metra popisał się Pasieka i w tym momencie Victoria prowadziła już dwoma bramkami. W 60 minucie miała miejsce kolejna kontrowersja, tym razem pokrzywdzeni zostali goście, bo Zuber faulował w polu karnym napastnika z Częstochowy. Chociaż gospodarze przegrywali 0:2, to nie składali broni. Strzelony przez Patryka Gatysa gol kontaktowy sprawił, że w ciągu ostatnich 25 minut emocje sięgały zenitu. W doskonałej sytuacji dosyć niespodziewanie znalazł się Marcin Zaczyński, który po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza znalazł się z nim w sytuacji sam na sam. Niestety dla woźniczan, goalkeeper Victorii naprawił swój błąd. Gorącą atmosferę podgrzewali również sędziowie, bo chociaż mecz nie obfitował w dużą ilość niesportowych zagrań to obie drużyny otrzymały wyjątkowo dużą ilość żółtych kartek. Nie obyło się również bez napomnień czerwonymi kartkami – oba zespoły kończyły mecz w „dziesiątkę”. MLKS pokazał, że mimo braków kadrowych nadal pozostaje groźną drużyną. Częstochowianie zaś to już nie drużyna z jesieni, solidny skład pozwoli z pewnością na zdobycie sporej ilości punktów i spokojne utrzymanie.

MLKS Woźniki – Victoria Częstochowa 1:2 (0:1)

0:1 Niedbała 19′                                                                                                                                                                                0:2Pasieka51′                                                                                                                                                                                                                      1:2 Gatys 68′